Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

zirany20132. - 4. srpna se zúčastnila delegace z našeho města vedená panem starostou Františkem Johnem oslav 900. výročí první písemné zmínky o obci Žirany v nitranské oblasti na Slovensku.

Zahraniční hosté, mezi něž patřili též představitelé spřátelených maďarských obcí, se seznámili s historií Žiran, vyměnili si zkušenosti o životě menšin v daných oblastech a zúčastnili se slavnostního otevření Lidového domu, jehož smyslem je zachytit život prostých lidí v minulosti – kroje, řemesla, bydlení.

 

 

Vyvrcholením kulturního programu byl slavnostní sborový koncert v kostele sv. Mikuláše. Město Zábřeh reprezentoval ženský pěvecký sbor Slavice, který byl za tímto účelem pozván starostou obce Žirany. Slavice pod vedením sbormistryně Mgr. Jaroslavy Štěpánkové již několikrát v Žiranech koncertovaly spolu se spřáteleným sborem Zoboralja ze Žiran.Ten jste mohli vidět na jarním koncertě v Tunklově dvorci. I tentokrát zábřežský sbor sklidil na Slovensku velký úspěch nejen ze strany publika, ale i ostatních účinkujících sborů a odborníků z oblasti sborového zpěvu.

Celé oslavy se nesly v duchu Evropa pro občany a přispěly k rozšíření přátelství mezi Slováky, Čechy a Maďary.

 

Další informace na www.zirany.eu/europe-for-citizens.php.

Dokumenty ke stažení:

Cíl projektu

pdfCZ - Cíl programu911.55 KB

pdfSK - Ciel programu578.11 KB

pdfEN - The Aim Of The Programme398.54 KB

Informace o projektu

pdfCZ - O programu534.42 KB

pdfSK - O programe363.04 KB

pdfEN - About The Project362.23 KB

Po skončení akce

pdfCZ - Po skončení akce321.06 KB

pdfSK - Po skončení akcie271.45 KB

pdfEN - After The Event204.28 KB

Aktualizováno Pondělí, 09 Prosinec 2013 16:43