Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

Výluka v úseku Hanušovice - Jeseník

PDF Tisk Email

Provozovatel dráhy - Správa železniční dopravní cesty, s.o. vyhlásil na trati č. 292 Šumperk - Krnov ve dnech od 16. června, 0:00 hod. do 29. června, 23:59 hod., nepřetržitou výluku traťové koleje v úseku Hanušovice - Jeseník. Dopravce České dráhy, a. s. proto musí po dobu výluky všechny vlaky v úseku Hanušovice - Jeseník a opačně nahradit náhradní autobusovou dopravou. Vybrané vlaky z/ve směru Javorník ve Slezsku jsou v úseku Lipová Lázně – Jeseník a opačně vedeny vlakovou soupravou. Vlaky v úseku Jeseník – Mikulovice jsou vedeny bez omezení.

U vybraných spěšných vlaků je umožněna přeprava jízdních kol v omezeném počtu, max. 6 jízdních kol.

Z důvodu odlišné jízdní doby po silničních komunikacích bude po dobu výluky platit odlišný výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy, věnujte zvýšenou pozornost při plánování cesty po této trati.

S ohledem na počet autobusů náhradní dopravy je nutno u skupinových přeprav cestujících (školní výlety, turistické akce apod.) nahlásit požadavek na přepravu. Požadavek je nutno uplatnit alespoň 72 hodin předem, a to buď telefonicky, nebo e-mailem na Kontaktním centru Českých drah, a. s. – tel.: 840 112 113 nebo 221 111 122, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Na tomto pracovišti budou rovněž poskytnuty bližší informace o organizaci dopravy po dobu výluky.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Jeseník – před nádražní budovou
Lipová Lázně zastávka – na hlavní silnici, zastávka BUS ''Selská Světnička''
Lipová Lázně – před nádražní budovou
Horní Lipová – zastávka BUS ''Lipová-lázně závod'', zastávka BUS Lipová-lázně konečná (jede pouze označený autobus)
Ramzová – na hlavní  silnici, zastávka BUS'' Ostružná, Ramzová, hotel Horská chata''
Ostružná – na hlavní silnici u Obecního úřadu, zastávka BUS Ostružná
Branná – na hlavní silnici, zastávka BUS Branná žel. st.
Nové Losiny – na hlavní silnici, zastávka BUS Jindřichov Nové Losiny rozcestí
Jindřichov na Moravě – směr Jeseník – na hlavní silnici zastávka BUS Jindřichov, žel. st., směr Hanušovice – na hlavní silnici pod nádražní budovou
Potůčník – na hlavní silnici, zastávka BUS Potůčník, závod
Hanušovice –před nádražní budovou

 
Kompletní informace k výluce, včetně výlukového jízdního řádu, najdou cestující na našich stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu. Případné dotazy zodpoví i operátoři zákaznické linky 221 111 122 nebo 840 112 113. Výlukový jízdní řád bude vyvěšen v dotčených stanicích a zastávkách.