Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

Podzimní jarmark láká i na bohatý kulturní program

PDF Tisk Email

Pestrou programovou nabídku ajarmark možnost příjemného strávení celého dne opět nabídne tradiční Zábřežský kulturní jarmark, který se za podpory města uskuteční v sobotu 16. září v okolí kulturního domu. Kromě řady hudebních a tanečních vystoupení na hlavní scéně nabídne také EKO scénu před gymnáziem, dětskou scénu domu dětí a mládeže Krasohled s řadou stanovišť a atrakcemi a také malý autosalon. Dospělí návštěvníci se mohou těšit na bohaté občerstvení, včetně několika druhů kvalitního burčáku. Hlavní scénu vedle kulturního domu obsadí už v devět hodin ráno folk rocková kapela A.M.Úlet a poté bubenická show WATU - WATU, která nabídne i bubenický workshop pro veřejnost.

Po poledni bude pódium patřit šumperské country skupině Holátka a domácí kapele Wilsne!, která potěší nášupem poctivé blues rockové muziky. Odpoledne rozezní prostor u kulturáku všechny zásadní hity legendárních Beatles v podání kapely Mrtvej brouk. V podvečer zazní z pódia živelná muzika kyjovských Helemese hrajících energický ,,šanson punk". Hudební jarmareční produkce vyvrcholí po jednadvacáté hodině pódiovou show nejlepšího českého revivalu legendárních AC/DC v podání kapely AC/CZ, která zahraje i nesmrtelné hity Back In Black nebo Highway to Hell.
   

Dění na hlavní scéně doplní svým vystoupením několik skupin mažoretek, mezi nimiž nebudou chybět vítězové nedávného světového mistrovství, taneční skupina domu dětí a mládeže Krasohled a také zábřežského Dance Clubu. Jedním z vrcholů programu bude ohňová a světelná show. Zajímavou akci s názvem S výrem nad Evropou připravuje pro dětské návštěvníky jarmarku turistické informační centrum. Pro děti bude připraveno několik stanovišť, na kterých budou plnit úkoly a dozví se zajímavosti ze světa zvířat a rostlin. Na jarmarku budou také vylosováni výherci prázdninového on line kvízu.


Pořadatelé upozorňují, že v souvislosti s pořádáním jarmarku dojde už v pátek 15. září k uzavírce prostoru mezi kulturním domem a prodejnou Denali a od časných ranních hodin 16. září k úplné uzavírce části ulic ČSA, Postřelmovská a celého náměstí Osvobození. Uzavírka a objížďky budou označeny dopravním značením. Po dobu uzavírky nebude obsluhována autobusová zastávka na nám. Osvobození, zastávka u polikliniky bude přemístěna na ulici Bezručova.

Aktualizováno Středa, 13 Září 2017 08:47