Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

Pro občany Zábřeha je připravena zcela nová služba

PDF Tisk Email

info-zabrehZcela jedinečnou a originální službu připravilo město Zábřeh pro své občany. Jedná se o nový informační software AIS, jehož účelem je informování občanů prostřednictví SMS zpráv a e-mailů.

Ve snaze zajistit dostatečnou informovanost o důležitém dění ve městě, město zahájilo provoz softwaru AIS, která umožnuje zasílat informace registrovaným klientům. Je zcela na klientovi, zda chce zasílat zprávy formou SMS, e-mailu nebo využít obou variant.

„Náklady na provoz jsou minimální. Je to velmi přínosná služba jak pro vedení města, tak pro občany. Díky vlastnímu hardwarovému modulu je nezávislá na internetu. Dokud funguje telefonní operátor, je v provozu," přiblížila službu mluvčí zábřežské radnice Barbora Šmoldasová.

Každý, kdo má účet v informačním systému, si může vybrat množství a typ informací, které chce přijímat a jakým způsobem. Jde o informace v krizových situacích a například o plánovaných odstávkách vody, plánovaných přerušeních dodávek elektrické energie, uzavírkách místních komunikací, termínech mimořádných svozů odpadu, termínech konání zasedání zastupitelstva města a další užitečné informace spojené se životem ve městě Zábřeh.

Registrace je jednoduchá. Pomocí webového formuláře na webových stránkách města Zábřeh, hledejte odkaz na úvodní stránce nebo se zaregistrujte přímo na https://ais.muzabreh.cz/klient. Registraci můžete později jakkoliv upravit nebo úplně zrušit. Občané, kteří budou mít o tuto službu zájem, poskytnou do databáze telefonní číslo a emailovou adresu, zároveň si určí heslo, které budou využívat pro správu svého účtu. Zaregistrovaní klienti pak mohou nahlížet do stavu SMS (e-mailových) zpráv a upravovat si rozsah poskytovaných informací. Nová služba je pro občany zcela zdarma.

Město Zábřeh již podobné služby využívá. Jedná se o SMS infokanál, z kterého přechází na efektivnější a modernější způsob AIS. „Z důvodu neúplnosti údajů v současném systému není možné automaticky převést stávající uživatele, proto žádáme občany, kteří této služby využívají, aby se přeregistrovali. Ti, kteří nebudou mít přístup na internetové stránky, se mohou zaregistrovat osobně na sekretariátu MěÚ Zábřeh na Masarykově náměstí. Zároveň upozorňujeme, že stávající infokanál bude možné využívat pouze do konce září," dodala Šmoldasová.

Do budoucna město také zvažuje i postupné doplnění informací nejen v rozsahu zpráv z městského úřadu, ale také zpráv z kulturního či sportovního dění.

Adresa registrace a provozu systému: https://ais.muzabreh.cz/klient/

Návod pro registraci do systému: pdfnavod_ais.pdf389.07 KB

Aktualizováno Pondělí, 24 Srpen 2015 10:37